La Casa Del Colibri Ecuador Hotel
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Indendørs swimmingpool Pool på taget |
| Spa og afslapning Spa & Wellness center Jacuzzi | Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Børnevenlig Tremmesenge/vugger Børnemenu Legeområde til børn Legetøj | Adgang for rullestole Adgang til kørestol | Kæledyr Kæledyr tilladt |
La Casa Del Colibri Ecuador Hotel ligger i Quito, 2 km fra Liga Deportiva Universitaria Stadium, og byder på opvarmet pool. Du kan også bruge en parkeringsplads på stedet.
Hotellet er et fantastisk sted at bo på grund af bekvem placering i Quito. Der er en kort 15 minutters køretur fra Ingles Park. Det ligger omkring 5 minutters gang fra Basantes bus station.
Hotellet tilbyder en række værelser med en terrasse og lydisolerede vinduer. Badeværelserne leveres med separat toilet og en bruser for mere komfort.
Der serveres kontinental hver morgen. Nyd de lokale retter som La Casa del Colibri restaurant har at byde på.
- Lufthavne
- Quito Lufthavn29 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Kamin
- Røgdetektorer
- Handicaptoilet
- Handicap bad
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Kedel
- Tørretumbler
- Restaurant
- Bar/ Lounge område
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
- Særlige diætmenuer
Aktiviteter og afslapning
- Pool på taget
- Indendørs swimmingpool
- Karaoke
- Have
- Grillfaciliteter
- Spa & Wellness center
- Jacuzzi
- Offentlige bad
- Lavvandede ende
Services
- Room Service
- Husholdning
- Vaskeri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Happy hour
På værelset
- Varme
- Minibar
- Lydisolerede vinduer
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Tremmesenge/vugger
- Børnemenu
- Legeområde til børn
- Legetøj
- Tæppebelagt gulv
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i La Casa Del Colibri Ecuador Hotel?
Du kan parkere dit køretøj på La Casa Del Colibri Ecuador Hotel ved en parkeringsplads. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på det La Casa Del Colibri Ecuador Hotel?
Gæsterne på det La Casa Del Colibri Ecuador Hotel kan betale med Visum, Mastercard og Opdage. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i La Casa Del Colibri Ecuador Hotel?
På La Casa Del Colibri Ecuador Hotel kan gæster vælge mellem Dobbeltværelse Standard, Værelse med to enkeltsenge og Suite Deluxe med en queensize-seng. - ❓
Tilbyder Quito hotellet indkvartering til handicappede?
Ja, Quito hotellet har kørestols adgang, badeværelser for handicappede og værelser med handicapfaciliteter for gæster med særlige behov. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte. - ❓
Hvilken slags pool er der på det La Casa Del Colibri Ecuador Hotel?
Der er opvarmet pool på La Casa Del Colibri Ecuador Hotel.